Anastasia Matte Lipstick 408876 | Sephora

YASAL HATIRLATMALAR

İşbu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesine girilmesi, web sitesinin ya da web sitesindeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vb. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil veya başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Sephora Kozmetik Anonim Şirketi (“Sephora”) sorumlu değildir. Sephora, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Sephora işbu web sitesi ve web sitesi uzantılarında mevcut her tür hizmet, ürün, web sitesini kullanma koşulları ile web sitesinde sunulan bilgileri, önceden bir ihbara gerek olmaksızın değiştirme, web sitesini yeniden set up etme, yayını durdurma haklarını saklı tutar. Değişiklikler web sitesinde yayım anında yürürlüğe girer. İnternet sitesinin kullanımı ya da web sitesine giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar hyperlink verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

Sephora’nın, kullanıcı tarafından web sitesinde/sadakat kart kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden; mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı aksine bir bildirimi olmadığı sürece Sephora’nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

Sephora, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu web sitesi Sephora’nın kontrolü altında olmayan başka web sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Sephora, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Sephora bu web sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile web sitesindeki tüm bilgi, resim, Sephora markası ve diğer markalar, www.sephora.com.tr alan adı, emblem, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları da dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. İnternet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz veya dağıtılamaz. İnternet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Sephora’nın burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Sephora, dilediği zaman bu yasal hatırlatmalar sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına web sitesine her girişte yasal hatırlatmalar sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

GİZLİLİK ve GÜVENLİK İLKELERİ

Sephora, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel verilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta, telefon numarası vb.) sizlerden talep etmektedir. Sephora bünyesinde toplanan bu bilgiler, Kişisel Verilerin Korunması ve Çerezlere İlişkin Politika’ya ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak işlenmektedir. Sephora, başta sadakat kart üyelik formlarından topladığı bilgiler olmak üzere, müşterilerinden topladığı bilgileri, söz konusu müşterinin açık rızası olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, bilgilerin toplanma amacı dışında kullanmamakta ve de satmamaktadır.

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda, resmi makamlara açıklanabilecektir.
Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi, Müşterinin açık rızası olmaksızın mümkün değildir.

İnternet sitemizde, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemek, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amaçlarına uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbirler alınmaktadır.

Kişisel veri güvenliğinin sağlanması için güvenlik duvarı ve ağ geçidi gibi siber güvenlik ürünleri kullanılmaktadır. Ayrıca, erişim yetki ve kontrol dahilinde kişisel veri içeren sistemlere erişim sınırlandırılmıştır. İnternet sitesi ve/veya mobil uygulama ve sitelerden kişisel veri aktarımı yapılırken bağlantılar SSL/ya da daha güvenli bir yol ile gerçekleştirilmektedir. İnternet sitesi, kredi kartı numaralarınızın sadece [·] hanesini saklamaktadır. Siparişiniz anında kredi kartı bilgilerinizin tamamı, ilgili bankaya güvenli ara yüz sayfaları aracılığıyla iletilmekte olup, güvenilir elektronik ödeme aracı uygulamaları ve banka güvenli ödeme altyapısı “3D Safe Sistemi” ile ödeme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca, kişisel veri güvenliğinin takibini gerçekleştirmek için tüm kullanıcıların log kayıtlarının tutulması, güvenlik zafiyetlerinin raporlanması, raporlama araçlarının düzenli olarak kontrol edilmesi, zafiyet taramaları ve sızma testlerinin yapılması ile ortaya çıkan güvenlik açıklarına dair testlerin sonucuna göre değerlendirmeler yapılması gibi işlemler yürütülmektedir.

Sephora’nın gerekli veri güvenliği önlemlerini almasına karşın, web sitesine veya ilgili sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilere yetkisiz ve hukuka aykırı olarak erişim sağlanmış ve/veya kişisel veriler zarar görmüş ise, bu durum derhal ilgili kişilere ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirilecek ve gerekli önlemler alınacaktır.

Sephora, Güvenlik ve Gizlilik İlkelerini uygun gördüğü şekilde ve zamanda değiştirebilir. Güncel Güvenlik ve Gizlilik İlkeleri yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

İnternet sitemizi ziyaret ettiğinizde işbu Güvenlik ve Gizlilik İlkeleri’nde belirtilen usul ve esasları kabul etmiş ve bunlara uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılacağınızı da hatırlatmak isteriz.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top